Aktualności - inne

Michał Miller wyróżniony ‼️


Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOL co roku przyznają Nagrodę Fair Play sportowcom, trenerom, działaczom, kibicom sportowym bądź instytucjom w czterech kategoriach.
Nagroda Fair Play PKOl: trofeum honoruje szczególny czyn „czystej gry”, którego dokonał zawodnik lub zawodniczka, zespół sportowy, trener, czy działacz. Czynem tym pomógł innym, poświęcając nawet swoje szanse wygranej, dając tym samym wyraz szacunku dla pisanych i niepisanych praw w sporcie oraz swojej humanistycznej postawy wobec drugiego człowieka.
W tej zacnej grupie znalazł się Michał Miller zawodnik naszego klubu, który obok min.:Dawid Kubacki Anze Lanisek, Sławomir Szmal odebrał takie wyróżnienie dzisiaj w Warszawie. Michał odebrał nagrodę za "czyn" Fair Play kiedy jeszcze reprezentował barwy Unii Swarzędz. W meczu ligowym kiedy był w sytuacji sam na sam z bramkarzem zespołu rywali, bramkarz doznał urazu a Michał po minięciu nie zdobył bramki na "pustaka" lecz wybił piłkę na aut bramkowy. To zdarzenie dziś zawiozło go do Warszawy.