Aktualności - inne

Znamy daty rozpoczęcia rundy wiosennej zespołów naszego Klubu

Puchar Polski

W rywalizacji pozostały 32 zespoły – 7 trzecioligowców, 20 czwartoligowców oraz 5 zwycięzców etapu regionalnego (wszyscy na co dzień występują w Red Box V lidze). Do rozegrania pozostało pięć rund, dla każdej wyznaczono termin podstawowy oraz rezerwowe, w których można będzie rozgrywać spotkania w sytuacji ich przełożenia bądź braku kolizji z meczami ligowymi obu uczestników danego pojedynku. Co ważne, terminy rezerwowe obejmują również daty weekendowe.

1/16 finału – mecze 27/28 lutego (terminy rezerwowe 6/7 i 10 marca)
1/8 finału – 24 marca (terminy rezerwowe 3 i 7 kwietnia)
¼ finału – 21 kwietnia (termin rezerwowy 1-3 maja)
½ finału – 19 maja (terminy rezerwowe 26 maja i 3 czerwca)
Finał – 16 czerwca (termin rezerwowy 23 czerwca)

PROEKO IV liga

Zgodnie z regulaminem, po rozegraniu jesienią pełnej rundy składającej się z 21 kolejek, druga część rozgrywek odbędzie się w podziale na grupę mistrzowską liczącą 8 najlepszych drużyn i grupę spadkową składającą się z pozostałych 14 zespołów.

W grupie mistrzowskiej rywalizacja odbywać się będzie w systemie mecz i rewanż. Rozegranych zostanie 14 weekendowych kolejek od 6 marca do 20 czerwca. Co istotne, wolne od ligowych zmagań pozostaną tradycyjne terminy świąteczne – Wielka Sobota (3 kwietnia), weekend majowy (1/2 maja) oraz Boże Ciało (3 czerwca). Są to daty wskazane dla klubów jako terminy rezerwowe na mecze przekładane.

RED BOX Klasa Okręgowa

17 kolejek rundy rewanżowej rozegranych zostanie od 6 marca do 20 czerwca. Tak jak i w RED BOX V lidze, spotkania zaplanowano na weekendy (w tym Wielka Sobota i „majówka”) oraz w Boże Ciało (3 czerwca).

Po zakończeniu ligi sześciu wicemistrzów z poszczególnych grup rozegra mecze barażowe o awans do RED BOX V ligi. Losowanie par odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca, a spotkania odbędą się 27/28 czerwca.

ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE

Od 20 marca rywalizować o punkty będą zespoły młodzieżowe w ligach wojewódzkich. Termin inauguracji zmagań w poszczególnych grupach uzależniony jest od ich liczebności i prezentuje się następująco:
A1-A2 Junior - 20 marca
B1 Junior Młodszy (grupa 1 i 2) – 10 kwietnia
B2 Junior Młodszy (grupa 1 i 2) – 3 kwietnia
C1 Trampkarz (grupa 1)    - 27 marca
C1 Trampkarz (grupa 2) – 10 kwietnia
C2 Trampkarz (grupa 1 i 2) – 3 kwietnia
D1 Młodzik (grupa 1 i 2) – 20 marca
D2 Młodzik (grupa 1) – 10 kwietnia
D2 Młodzik (grupa 2) – 27 marca

Wszystkie kolejki zostały zaplanowane na następujące po sobie weekendy z wyłączeniem „majówki” – wówczas mecze rozegrają tylko zespoły w najliczniejszych rozgrywkach Juniorów oraz Młodzików D1. Ponadto ci ostatni mierzyć się będą o punkty również w Boże Ciało, 3 czerwca. Dla pozostałych zespołów dwa wskazane terminy zostały określone jako rezerwowe do rozgrywania meczów przełożonych. Podobnie jak w przypadku rozgrywek seniorskich, Wydział Gier i Ewidencji będzie je stosował w sytuacji, gdy kluby nie będą mogły same dojść do porozumienia w sprawie nowych terminów.

Wiosną walka o awans do Centralnej Ligi Juniorów toczyć się będzie w ligach Juniora Młodszego B2 i Trampkarza C2. Zwycięzcy grup ligowych by dostać się na szczebel centralny, będą musieli przejść dwustopniowe baraże – najpierw wewnętrzne o miano najlepszej drużyny Wielkopolski (12 i 16 czerwca), a następnie właściwe baraże o CLJ z zespołem z innego województwa (20 i 27 czerwca).