Aktualności - inne

Firma KOWALSCY w Victorii WrześniaSezon piłkarski rozpoczęty, Zarząd Klubu zmienił wspólnie ze sztabem szkoleniowym kadrę I zespołu. Zmienia się również grupa sponsorska Klubu w której pojawiają się nowi darczyńcy. Praca Zarządu nad poszukiwaniem nowych sponsorów dla Klubu trwa nadal. Po rozmowach z właścicielami firmy KOWALSCY SP.J. panami Bogdanem i Ireneuszem Kowalskimi po kilku latach nieobecności w grupie sponsorskiej Victorii Września właściciele firmy postanowili wspomóc wrzesińską piłkę nożną. Dziś odbyliśmy krótką rozmowę z panem Ireneuszem Kowalskim. Rozmowa dotyczyła sytuacji w naszym kraju jak również potrzeb finansowych dla dobrze funkcjonujących klubów przede wszystkim tych lokalnych. Zapytaliśmy pana Ireneusza Kowalskiego co sprawiło, że po kilku latach nieobecności w Victorii, firma KOWALSCY będzie sponsorem klubu? Odpowiedź była krótka – chęć pomocy w miarę naszych możliwości, bo musimy pamiętać że nasza firma musi iść do przodu. Jesteśmy również sponsorem piłki siatkowej – Krispolu Września, ale piłka nożna jest bliższa naszemu sercu i stąd chęć pomocy. Mam stały kontakt z piłkarzami, zarówno z Warty Poznań jak i poznańskiego Lecha i zdaję sobie sprawę ile trzeba wysiłku włożyć żeby klub piłkarski funkcjonował na dobrym czy bardzo dobrym poziomie. Jesteśmy przekonani że nasza pomoc przyniesie skutek pozytywny i jesienią będziemy mogli wspólnie oglądać wrzesińską Victorię na boiskach III ligowych. Tak pan Ireneusz Kowalski podsumował decyzję sponsoringu. W tym miejscu Zarząd Klubu wspólnie ze wszystkimi pracownikami, zawodnikami składa serdeczne podziękowania za pomoc w funkcjonowaniu Klubu i jesteśmy przekonani że umowa sponsorska przyniesie korzyść każdej ze stron.

Zakład Produkcji Części Zamiennych do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski rozpoczął swą działalność w 1982 roku. W roku 2012 w wyniku połączenia ZPCZ-Bogdan Kowalski oraz firmy Kuźnia Zakłady Mechaniczne Września Sp. z o.o. powstała firma Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych KOWALSCY Spółka Jawna. Historia firmy pisana jest głównie przez przedsiębiorstwa przejęte, czyli ZPCZ Bogdan Kowalski i Kuźnia Zakłady Mechaniczne Września Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo na początku swojej działalności zajmowało się produkcją gotowych maszyn rolniczych – kombajnów do zbioru buraków cukrowych. Do roku 1988 firma wyprodukowała kilkaset takich kombajnów. W wyniku głębokiego spadku zapotrzebowania na kombajny, w roku 1989 przedsiębiorstwo postanowiło zmienić ofertę i produkować części zamienne do maszyn rolniczych. W kolejnych latach asortyment produkowanych części wyniósł blisko 4 tys. pozycji, co klasyfikowało firmę w gronie liderów wśród producentów części do maszyn rolniczych w kraju. Jako jedyny producent w kraju wytwarza wszystkie części do kosiarek rotacyjnych. W roku 2015 firma KOWALSCY rozpoczęła produkcję kosiarek bijakowych tylno-bocznych KB14,kosiarek bijakowych tylno-czołowychKBT16 oraz kosiarek dyskowych KD21, KD25, KD28. Od 2016 r. nowością w naszej ofercie są kosiarki bijakowe tylno-czołoweKBT18.
Oprócz dealerów w kraju, których jest ponad 100, nasze maszyny sprzedawane są w wielu krajach europejskich w szczególności: Niemczech, Finlandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Serbii, Rumunii, Ukrainie, Rosji, Litwie, Łotwie, Hiszpanii ,Węgrzech, Mołdawii, Czechach, Kosowie.

Od 3 lat z powodzeniem eksportujemy maszyny do USA oraz Urugwaju.


W roku 2021 Firma KOWALSCY zakończyła budowę nowego obiektu przemysłowego przy ulicy Działkowców 8. Wszystkich zainteresowanych asortymentem firmy KOWALSCY Sp.J. zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej https://www.agro-kowalski.com.pl/ofirmie.html.

Jeszcze raz witamy Firmę KOWALSCY w szeregach Victorii Września, razem możemy więcej.